Εκπαιδευτική εκδρομή στην Πάτρα 7/12/2019

Στις 7 Δεκεμβρίου 2019 πραγματοποιήθηκε εκπαιδευτική εκδρομή του εργαστηρίου Μεταλλικών Κατασκευών στη Πάτρα. Στην εκδρομή συμμετείχαν 35 προπτυχιακοί και 7 μεταπτυχιακοί φοιτητές. Έγινε επίσκεψη στο εργοστάσιο Μεταλλικών Κατασκευών Κ. ΛΙΑΡΟΜΑΤΗΣ Α.Ε.  και στη γέφυρα του Ρίου – Αντίρριου. Στο εργοστάσιο  μας υποδέχθηκε ο κ. Κ. Λιαρομάτης και ο διευθυντής του ποιοτικού ελέγχου του εργοστασίου κ. Γ. Παπαροϊδάμης, ο οποίος μας έκανε δίωρη τεχνική ξενάγηση στους χώρους του εργοστασίου.

Στη γέφυρα Ρίου- Αντίρριου οι φοιτητές παρακολούθησαν την προβολή ενός ντοκιμαντέρ σχετικού με τα στάδια κατασκευής της γέφυρας. Στη συνέχεια ο κ. Γ.  Παπαντωνίου πολιτικός μηχανικός , μέλος της ομάδας συντήρησης της γέφυρας, μας συνόδευσε στον κοντινότερο  πυλώνα της γέφυρας προς την πλευρά του Αντίρριου όπου και έγινε τεχνική ξενάγηση.

Ευχαριστούμε την εταιρεία Κ. ΛΙΑΡΟΜΑΤΗΣ Α.Ε και την εταιρεία ΓΕΦΥΡΑ ΛΕΙΤΟΥΡΓΙΑ Α.Ε. που για μια ακόμα φορά μας ξενάγησαν στους χώρους τους..

Την εκδρομή συνόδευσαν οι κ. Τ. Αβραάμ και Π. Θανόπουλος.